مدیر فروش امیدی 09122399622
siemens زیمنس الکتریک

siemens زیمنس الکتریک

زیمنس آگ ، ابرشرکت خوشه‌ای آلمانی چندملیتی است، که دفتر مرکزی آن در شهر مونیخ و همچنین دارای دفاتر شعبه ای در خارج از آلمان نیز میباشد.

بخش‌های اصلی شرکت عبارتند از:

صنعت، انرژی، بهداشت و درمان.

این شرکت (امرن) که بزرگترین شرکت تولیدی صنعتی در اروپا است، سازنده برجسته تجهیزات تشخیص پزشکی است و بخش بهداشت و پزشکی آن، که حدود ۱۲ درصد از کل فروش شرکت را تولید می‌کند، پس از بخش اتوماسیون صنعتی، دومین واحد سودآور آن است.

تقریباً ۳۸۵۰۰۰ نفر در سراسر جهان در SIEMENS و شرکت‌های تابعه آن اشتغال داشته و بنابر اعلام خود، درآمد جهانی حدود ۸۷ میلیارد یورو را در سال ۲۰۱۹ گزارش کرده‌اند.

تاریخچه شرکت زیمنس (Siemens)

از یک کارگاه کوچک در یک حیاط پشتی در برلین گرفته تا یک شرکت جهانی…

زیمنس در ۱۲ اکتبر سال ۱۸۴۷ توسط ارنست زیمنس تأسیس شده بود. ورنر این ابرشرکت را در آغاز به‌نام Bauanstalt von Siemens & Halske  در کارگاه خود افتتاح نمود.

ورنر در سال ۱۸۴۸ نخستین و طولانی‌ترین خط تلگراف میان برلین تا فرانکفورت را ساخته و در سال ۱۸۵۰ برادر خود ویلهلم زیمنس را به نمایندگی SIEMENS در لندن گماشت.

او پس از افتتاح نمایندگی در انگلستان، آغاز به ساخت و راه‌اندازی خطوط و شبکه‌های مخابراتی در روسیه مشغول شد.

در سال‌های ۱۸۶۷ خط تلگراف میان لندن – کلکته را به پایان رسانید.

در سال ۱۸۶۶، وارنر فون زیمنس مهم‌ترین کمک خود را به مهندسی برق انجام داد. بر پایه کار مایکل فرادی، او اصول دینام الکتریکی را کشف و ساخت ماشین دینام را که پایه ژنراتورهای برق مدرن و بزرگ بود، آغاز کرد.

بر خلاف دیگر پژوهشگرانی که در همین زمینه مشغول به‌کار بودند، وارنر فون زیمنس اهمیت اقتصادی اختراع خود را به رسمیت شناخت و در سال ۱۸۶۷ اختراع را ثبت کرد تا حق مالکیت خود را در اختیار بگیرد و پس از تقریباً ۱۰ سال توسعه و آزمایش، برای تولید گسترده در سال ۱۸۷۵ آماده شد.

گسترش دینام آغاز یک دوره جدید در تاریخ مهندسی برق بود.

توانایی تولید و توزیع مقدار بسیاری انرژی الکتریکی با هزینه کم موجب شد تا اقتصاد به شدت رشد یابد.

نخستین بخش‌های کاربردی، روشنایی الکتریکی و فناوری درایو بود. در ۱ مارس سال ۱۸۷۹، ساختمان SIEMENS در شارلوتنبورگ نخستین خانه خصوصی آلمان بود که توسط انرژی الکتریکی روشن می‌شد.

چند هفته بعد در نمایشگاه تجاری برلین، زیمنس و هالسکی نخستین راه‌آهن الکتریکی جهان را که توسط یک منبع برق خارجی ساخته شده بود معرفی کردند.

در سال‌های پس از این، شرکت رشد و ترقی خود را با ساختن موتورهای برقی و لامپ ادامه داده و در سال ۱۸۹۷ نام شرکت از Bauanstalt von Siemens & Halske به (S&H) تغییر کرد. در سال ۱۹۱۹ شرکت SIEMENS با همکاری دو شرکت دیگر به‌طور مشترک شرکت اوسرام OSRAM بنیان نهادند و در سال ۱۹۲۳ شرکت‌های فرعی و زیرمجموعه آن در ژاپن تأسیس گشت.

نمایندگی SIEMENS در مونیخ- درباره شرکت زیمنس بیشتر بدانید- آرکوکالا
نمایندگی SIEMENS در مونیخ

 

محصولات و خدمات شرکت SIEMENS

محصولات این شرکت را می‌توان به‌طور کلی به دسته‌های زیر تقسیم کرد:

محصولات مرتبط با ساختمان، درایوها، اتوماسیون و محصولات مرتبط با کارخانه‌های صنعتی؛ محصولات مرتبط با انرژی، روشنایی؛ محصولات پزشکی و محصولات مرتبط با ترابری و لجستیک.


موردی یافت نشد